TERMAL HAVUZLAR

Yüksek mineralli termal sularımız, sağlık ve rahatlama için ideal sıcaklıklarda olup misafirlerimiz için en iyi kalitede hizmet sunmaktadır.

Zengin Mineralli Termal Suyun İyileştirici Gücü

Türkiye’nin yüksek mineralli kaplıca suyu olarak nitelendirilen ve  Sianji Well-being Resort Termal Otelmizde misafirlerimize sunduğumuz kaplıca suyunun tıbbi balneolojik tanımı; iltihaplı romatizmal hastalıkların (özellikle romatoid artrit, ankilozan spondilit) kronik dönemlerinde kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi iltihabi olmayan eklem hastalıklarının uygun sıcaklıklarda banyo uygulamaları şeklinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; Miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu, genel stres bozuklukları ve spor yaralanmaları gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde kaşıntılı deri hastalıklarının tamamlayıcı tedavisinde helyoterapi ile kombine olarak kullanılabilir.

Sıcak Deniz Suyu Havuzunun Keyfini Yaz Kış Çıkarın

Talasoterapi, bireylerin sağlığını ve refahını iyileştirmek için deniz suyu, deniz yosunu ve diğer deniz özlerinin kullanımını içeren terapötik bir tedavidir. Talasoterapi, dünyanın kıyı bölgelerinde yüzyıllardır kullanılmaktadır ve popülaritesi ancak zamanla artmıştır. Deniz suyu tedavisini deneyimlemenin popüler bir yolu, bu amaç için özel olarak tasarlanmış bir kapalı havuzdur. Bu havuzlar tipik olarak ısıtılmış deniz suyuyla doldurulur ve terapötik özelliklere sahip olduğuna inanılan çeşitli deniz özleri ve mineralleri ile aşılanır. Talasoterapi kapalı havuzlarının faydaları çoktur. Ilık deniz suyu dolaşımı iyileştirmeye, kas gerginliğini azaltmaya ve eklem ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur. Sudaki deniz özleri ve minerallerin cildi beslediğine ve canlandırdığına ve hatta selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olabileceğine inanılıyor. Su altı jetleri ve masaj özellikleri, stresi azaltmaya ve genel olarak rahatlamayı desteklemeye yardımcı olabilecek rahatlatıcı, spa benzeri bir deneyim sunar.