Çalışma hayatının ve günlük streslerin etkisini hissetmemek, ruhen ve bedenen tüm bunlardan etkilenmemek mümkün değil. Maalesef herkeste olduğu gibi bende de bu olumsuz etkiler, vücudumda farklı şekillerde kendini belli etti; saçlarımda, cildimde, özellikle vücudumda dolaşım ve boşaltım sistemimde sorunlar oluşturmaya başladı. Daha önce detoks hakkında bir şeyler okumuştum. Hatta detoks nasıl yapılır ve nasıl hayata adapte edilir, gibi şeyler okurken, günlük yaşamın bu tür olumsuz etkilerinden detoksla kurtulmanın mümkün olduğunu da okuduğumu hatırlıyordum. Ancak nereden ve nasıl başlayacağımı elbette pek çok kişi gibi ben de bilmiyordum.

Çalışma hayatı – siz de bilirsiniz – sorumluluklar arttıkça stresi de artan, özellik yöneticilik pozisyonunda 24 saat boyunca iş akışını takip etmeyi gerektiren ve karar mekanizması olarak, kriz yönetimi ve kritik soruların cevaplarıyla sorumlu olmak anlamına gelir. Bu da haliyle bir süre sonra vücudun alarm vermeye başlamasına neden olur. Bende bu maalesef saçlarımın her zamankinden daha fazla dökülmesi, cilt problemlerinin ve kronik yorgunluğun baş göstermesi, şişkinlik, yani dolaşım ve sindirim bozuklukları olarak kendini gösterdi. Ve ne yazık ki detoks nasıl yapılır? diye öğrenmeye çalıştıkça duvara tosladığımı, bunu evde kendi başıma yapamayacağımı fark ettim.

detoks nasıl yapılır

Aslına bakarsanız buna biraz aydınlanma da denebilir. Detoksun evde yapılmaması gerektiğini aslında daha önceden fark etmem lazımdı. Detoks planları yapmadan önce mutlaka bilmeniz gereken konuların başında, bunu profesyonel bir kapsamda yapmanız gerektiği geliyor.

Ailesinde uzman hekimler bulunan bir insan olarak, detoksu biraz daha ciddiye almalı ve uzman kontrolünde sağlık bulmayı tercih etmeliydim. Ancak bilirsiniz, insan bazen her şey pratik olsun; elimin altında olsun, kısacası kontrol bende olsun istiyor ama gerçekler hiç öyle değil.

Detoks yapmaya başlamadan önce detoks hakkında mutlaka bilmeniz gerekenleri buradan okuyabilirsiniz.

Bir kere disiplinsizlik alıp başını gidiyor. İlk gün “bugün artık sıvı beslenmeye başlıyorum” derken, öğle saatlerinde kendinizi sipariş verirken buluyorsunuz. Ayrıca, detoks sıvısı hazırlamak, daha doğrusu etkili bir detoks sıvısı hazırlamak yine işin uzmanına bırakılması gereken bir durum. Üstüne üstlük hangi besin takviyesini almanız gerektiğinden tutun da ne detoksu yapmanız gerektiğine kadar uzman kontrolü yapılmadan her detay birer sır… Bu noktada artık ben pes ettim ve başta yapmam gerekeni yaptım; sağlığımı uzmanların ellerine teslim ettim. Peki, bunu nasıl yaptım? Tabii ki Sianji Well-being Resort ile tanışarak…

İşte benim Sianji Well-being Resort ile tanışma hikayem… Sonrasında bu mutlu hikaye benim için benzersiz bir deneyim oldu. Çünkü yenilenmenin yalnızca bünyenizde yarattığı ışıltıyı değil, iş hayatında da verimliliği nasıl artırdığını görebiliyor ve gittikçe yükselen bir grafik çizme şansı bulabiliyorsunuz. Bunu çok çarpıcı bir şekilde yaşayanlar arasında olduğumdan, bu deneyimi paylaşmak ve mümkünse birilerinin duymasını sağlamak istedim. Bu nedenle, detoksla ilgili bir haftalık deneyimimden elde ettiklerimden başlıkları şimdi sizlere aktarıyorum. Belki de detoks nasıl yapılır başta olmak üzere bazı sorularınızın cevapları aşağıdadır…

Detoks nasıl yapılır?

Detoks nasıl yapılır diye daha önce hiç merak ettiniz mi ya da sağlıklı yaşam konusuna eğildiniz mi bilmiyorum. Ancak detoks yapmak için ulaştığınız tarifler etkili olmayabilir ya da sizin için zararlı dahi olabilir. Çünkü her bünye farklı besin değerlerine ve dolayısıyla farklı detoks alternatiflerine ihtiyaç duyar.

Bu noktada Sianji Well-being Resort’u önce online olarak ziyaret ettim. Web sitesi üzerinden detoks paketleri ve paket içeriklerine göz attım. Ancak elbette içerikler, detoksun marketten detoks içeceği alarak da yapılamayacağını yüzüme vurmuş oldu. Nihayetinde güne erken ama mutlu başlayabileceğiniz, gün boyu tamamen sağlığınıza odaklanabileceğiniz, sağlığın doğayla iç içe ve önünüze sunulduğu bir harikalar diyarında soluğu aldım.

detoks nasıl yapılır

Detoksa Sianji Well-being Resort’a kapıdan girdiğiniz anda başlıyorsunuz aslında. Rezervasyon işlemleriniz yapılırken sizinle birebir süreç hakkında bilgiler veren bir yetkili ilgileniyor. Yönlendirmeleriniz yapılıyor ve siz odanıza yerleşirken doktor randevularınız planlanıyor.

Sianji Well-being Resort’ta rezervasyon yapmadan önce şurayı okumanızda fayda var.

Doktor kontrolü herhalde hayatımda geçirdiğim en keyifli kontrol olarak tarihe geçebilir. Uzman doktor ve diyetisyen hekim arasında seçim yapamayacağım; o kadar iyi, keyifli, güleryüzlü ve ilgililer ki inanamazsınız. İşini severek yapmanın ve bir de gerçekten sağlıklı yaşamı bizzat benimsemiş olmalarının tezahürü diye düşünüyorum.

Doktor kontrolünde kronik rahatsızlığınız olup olmadığı, kan değerleriniz, vücut yağ ve kas oranınız, kilonuz, günlük beslenme rutinleriniz, hamilelik, şeker ve benzeri pek çok farklı parametre gözden geçiriliyor ve buna göre diyetisyene aktarılmak üzere bilgileriniz düzenleniyor. Testlerden elde edilen sonuçlarla yine dünyalar tatlısı bir diyetisyenle karşı karşıya oturuyorsunuz. Burada detoks programınızı çok keyifli bir sohbet eşliğinde oluşturuyor ve programa başlamak üzere buradan çıkıyorsunuz.

Detoksun yalnızca içeceklerden ibaret olmadığını baştan söylemekte fayda var. Detoksa ek olarak burada bedeninizle birlikte zihin ve ruhunuzu da dinlendirecek ve arındıracak programlar sizleri bekliyor. Yoga, pilates, doğa yürüyüşü ve farklı terapiler yine işin uzmanlarının kontrolünde elinizin altında. Programınıza bu aktiviteler de size en uygun şekilde ekleniyor. Gün boyu aktif kalmanız, yorulmadan kendinizi zinde hissedecek şekilde etkinlik halinizi sürdürmeniz sağlanıyor.

Detoks nasıl yapılır derseniz; detoksun yalnızca beslenme değil bir yaşam tarzı olarak sürdürülebilirliğinin sağlanması, detoksun temelini oluşturuyor derim. Buna gıda takviyeleri ve Sianji Farm’ın büyüleyici doğasından taptaze sebze, meyve ve bitkilerin de eklendiğinin altını çizeyim. Sianji Well-being Resort’ta geçirdiğim detoks deneyiminden bir detoks kampı olarak değil, cennette detoks günleri olarak bahsetmek çok daha doğru geliyor.

Master detoks mu, raw food detoks mu?

Raw food ile yani canlı besinlerle – kimine göre çiğ beslenme de denebilir – daha önce tanışmıştım. Vegan arkadaşlarımın İstanbul’da müdavimi olduğu restoranlarda aslında çok lezzetli bir mutfak olduğunu keşfetmiştim. Ancak Sianji Well-being Resort’un artık efsaneleşmiş baş şefi Hasan Karabulut’un tariflerinin dillere destan olduğunu söyleyeyim. Vegan beslenmeye gönül vermiş, raw food detoks yapmak veya alkali beslenmek isteyenler lütfen Hasan Karabulut imzasını taşıyan bir menüden birkaç lezzeti deneyimlesinler. Önünüze sunulan tabakları kıyıp da yiyebilirseniz ne mutlu size! Görsel şöleni izleyen bir lezzet şöleninin sizleri beklediğini söylemem gerekir.

detoks nasıl yapılır

Fakat tabii master detoks yapıyorsanız tamamen sıvı besleneceğiniz bir sürece gireceksiniz, evet. Master detoks veya raw food detoks yapmak aslında biraz size kalmış durumda. Israrla master detoks yapmak istiyor olabilirsiniz ancak uzmanların size önerisi raw food detoks ya da alkali diyet olabilir. Buna karşılık raw food detoks da master detoks kadar etkili olacak ve hatta üstüne Baş Şef Hasan Karabulut’un tarifleriyle tanışma fırsatı bulacaksınız.

Sianji Well-being Resort’un size en uygun detoks programlarını öğrenmek için BURAYI tıklamanız yeterli.

Sağlıklı yaşam hakkında öğrendiğim bazı küçük sırlar

Size detoks nasıl yapılır; tam olarak anlatamayabilirim. Ancak sağlıklı yaşam hakkında birkaç küçük sırrı sizlerle paylaşabilirim.

Sianji Well-being Resort’a adım attığınızdan itibaren size yapılan yönlendirmeler sonucunda saçlarınızdan tırnaklarınıza, cildinizden bağırsak sisteminize kadar yenilendiğinizi, sağlıklı yaşayarak doğal bir anti-aging etki yaratabileceğinizi, 1 haftada dahi kilo verebileceğinizi ve vücudunuzdaki şişkinliklerden kurtulabileceğinizi, cildinizin ışıltısını ve daha pek çok yeniliği fark edeceksiniz.

detoks nasıl yapılır

Bunun için detoksu geride, Sianji’de bıraksanız dahi alkali beslenmeye devam ederek tüm bu güzelliklerin sürdürülebilirliğini sağlayabilirsiniz. Hatta erken rezervasyonlar sayesinde detoks paketlerindeki ekstra indirimlerle çok daha uzun süre Sianji’de kalma ve buranın nimetlerinden yararlanarak genç, zinde ve güzel kalma şansınız dahi var!

Detoksu uzman ellerde yaparken, yepyeni bir hayata taptaze bedeniniz ve ruhunuzla adım atmak için daha fazla beklemeyin. Tatilinizi yaparken sağlığınızı da sizin kadar düşünen Sianji Well-being Resort’ta yaşamınızın bundan sonrası için sağlıklı bir başlangıç burada sizi bekliyor.

Lütfen kendiniz ve sevdikleriniz için bu deneyimi yılda bir iki kez de olsa tekrarlamayı, temiz beslenmenin ömrünüzü uzatacağını ve bağışıklığı artıracağını unutmayın. Ben şimdi iş hayatına geri dönerken, siz dilerseniz Sianji’de yepyeni bir hayata ilk adımı atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir