YAŞAMINIZA DEĞER KATACAK OKUMALAR
SIANJI BLOG
DISCOVER NEWS UPDATE

7 günde zayıflamanın yolları detoksa çıkıyor!?

Sağlıklı yaşam formülleri elden ele, kulaktan kulağa dolaşadursun; sağlıklı ve doğal yaşamın aynı zamanda arzu edilen kiloya kavuşulmasında, ödem ve bağırsak rahatsızlıklarının yarattığı şişkinliği önlemede büyük öneme sahip ve bu göz ardı edilebiliyor. Sağlıklı yaşam yalnızca mevcut kiloyu muhafaza etmek ve zinde olmak değil, aynı zamanda kronik rahatsızlıkların da büyük bir oranda bertaraf edilmesinde etkilidir. Dolayısıyla 7 günde zayıflamanın yolları da yine sağlıklı yaşama geçişte saklı. Özellikle de detoks kürleriyle ilk haftadan vücuttaki ödemin ve bağırsakların düzensiz çalışmasından ileri gelen şişkinliğin önlenmesi mümkün olabiliyor.

Eğer siz de 7 günde zayıflamanın yolları hakkında bilgi toplamak veya bu gibi kısa sürelerde gözle görülür farklar yaratmak istiyorsanız, elbette bu yöntemlere öncelikle doğanın mucizeleri aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ancak kuşkusuz ki yine uzman kontrolünde, profesyonel yardım alarak bu yöntemleri uygulamanızda fayda var. Nasıl uygulayacağınız, hangi saatler içerisinde neler yapmanız ve neler tüketmeniz gerektiğinden tutun da güne kaçta ve nasıl başladığınız dahi son derece önemli.

Pek çoğumuz aslında sağlıklı beslendiğimizi, her besinin organik ve en iyisini kullandığımızı, buna rağmen kilo veremediğimizi ya da hayalimizdeki güzellik sırlarına ulaşamadığımızı düşünüyoruz. Ancak bu noktada o besinlerin de aslında kullanım şekilleri, kişiye göre sağladığı faydalar bildiklerimizden oldukça farklı olabiliyor. Dolayısıyla beklediğimiz etkiyi göremiyor ve bu nedenle farklı yöntemler izleyebiliyoruz. Bu yöntemlerin başında da genellikle şok diyetler yer alıyor. 7 günde zayıflamanın yolları arasında çoğunlukla bu tür diyetler göze çarpıyor. Ancak bu o kadar da doğru değil. Metabolizmayı yoran, immün sistemi hasara uğratan şok diyetlerle kilo vermek bir yana, sağlığın kaybedilmesi oldukça mümkün. Üstelik bir uzman kontrolünde olmadan bu tür beslenme sistemlerine geçiş yapmak da yine sağlığı riske atan bir başka nokta…

Tüm bunlara karşılık 7 günde zayıflamanın yolları yine de yok değil. Bir uzman gözetiminde, sizin için en uygun besin değerlerinin belirlendiği ve bunlara yönelik beslenme sisteminin uygulandığı bir detoks programı, 7 ila 21 gün içerisinde size kendinizi çok iyi hissettirecek, aynı zamanda en az 1 beden incelme de sağlayacaktır.

Detoks için tercih edeceğiniz tesis elbette çok büyük önem taşıyor. Yalnızca bir uzman kontrolünde olması değil, aynı zamanda bulunduğunuz tesisin konumunun da detoks sürecinize destek veriyor olması gerekiyor. Peki bu ne demek?

Ege’nin güzeller güzeli tatil cenneti ve aynı zamanda konumuyla yüzyıllarca efsanevi hikayelerin merkezi olan Bodrum, İsviçre Alpleri’nde yoğunlaşan havanın geçtiği güzergah üzerinde bulunuyor ve kaliteli oksijen yani, iyon seviyesi yüksek oksijenin geçtiği bir atmosfer sunuyor.

Bununla birlikte toprak yapısının kalitesi, hiçbir kimyasal kullanılmadan, koyu renkli bitkilerin orijinal koyu renkli şekilde yetişmesini sağlıyor.

Bodrum’un aynı zamanda bir enerji hattı üzerinde bulunduğunu söylemek de mümkün. Bu bakımda yoga başta olmak üzere meditatif tüm aktiviteler için en uygun merkezlerden biri olan Bodrum’un Romalılar Dönemi’nde de ilginç hikayeleri bulunuyor. Bölgenin iyileştirici etkisi Bodrum Kalesi’ni inşa eden şövalyelerin burayı öncelikle tedavi merkezi olarak kullanmasına da zemin hazırlamış görünüyor. Özellikle Karakaya’nın enerji merkezi olarak tespit edilen bölgeye çok yakın olduğu biliniyor.

Dolayısıyla tam anlamıyla detoksun hakkını verebilmek ve 7 günde kilo vermenin sırlarına erişebilmek için rotanızı Bodrum’a çevirmenizde ve Bodrum’da profesyonel bir sağlık turizmi tesisini tercih etmenizde fayda var. Peki ya daha sonrasında sizi neler bekliyor? 7 günde kilo vermenin sırları arasında neler bulunuyor? Dilerseniz biraz bu detoks sürecinden ve şu 7 günde kilo vermenin sırları hakkında sıkça sorulan sorulardan bahsedelim…

7 günde zayıflamanın yolları sağlıklı yöntemlerden mi oluşuyor?

7 günde zayıflamanın yolları elbette pek çok kişi tarafından dijital platformalarda aratılıyor. Ancak her zaman doğru programlara ve önerilere ulaşıldığı söylenemez. Bunların pek çoğu sağlığı riske attığı gibi aynı zamanda etkili olmuyor ve amaca hizmet etmeyebiliyor. Bunun nedenlerinin başında elbette ki uzman kontrolünde gerçekleştirilmeyen programlar olmaları ve aslında birçoğunun bilimsel bir yanı olmaması geliyor. Dolayısıyla dijital platformlardan elde edilen özellikle sağlığa yönelik her bilgiye prim vermemek gerekiyor.

Bununla birlikte, uzman kontrolünde 7 gün boyunca düzenli uygulanan detoks programları, ilk haftada önemli ölçüde fark yaratırken, 10 güne kadar uzatıldığında ve yılda iki kere 6 ay arayla yapıldığında sağlık problemi olmayan bir insanın bağışıklık sistemini bir yıl boyunca korur; aynı zamanda 7 gün ila 10 gün içerisinde master detoks programlarında 1 beden küçülme elde edilebilir. Üstelik tüm hedeflerinize sağlıklı bir şekilde ulaşmış olursunuz. Dolayısıyla seçeceğiniz sağlık turizmi tesisine önem vermenizde fayda var.

7 günde zayıflamanın yolları arasında özellikle hangi noktalara dikkat edilmesi gerekiyor?

7 günde zayıflamayı hedefliyorsanız, detoks programınız dahilinde bazı noktalara dikkat etmeniz ve mutlaka uygulamanız gerekiyor. Bunlar arasında öncelikle yoga ve yürüyüş geliyor. Kanın daha fazla oksijen taşıyabilmesi ve oksijen taşıma kapasitesini artırabilmesi, detoks programınızda yer alan yoga ve yürüyüş gibi hareketler sayesinde gerçekleşebiliyor. Dolayısıyla yalnızca detoksu beslenme üzerine kurmamak ve çok yönlü düşünmek gerekiyor.

Bu noktada kolaylıkla görebiliyoruz ki detoks aslında yalnızca detoks sıvılarından ibaret değil ve yoga, yürüyüş, pilates gibi bazı hareket programlarıyla da desteklenmeli; dolayısıyla tüm bunları sistemli bir şekilde uygulayabileceğiniz bir tesis büyük önem taşıyor.

Detoksun ardından tat alma, görme, koklama gibi duyularınızın geliştiğini, dikkatinizin arttığını da fark edeceksiniz. Kronik yorgunluklarınızdan da arınmaya başladığınızı göreceksiniz.

Su ve alkali su ayrımı nedir?

Alkali suyun çözücü özelliği, normal içme suyuna oranla çok daha yüksektir. pH derecesi yüksek ve çözücü özellikli alkali su da bu bakımdan detoks programlarının vazgeçilmezlerinden biri olarak dikkati çeker.

Ancak bu noktada özellikle değinilmesi gereken bir konu var ki o da ev yapımı alkali suyun sürdürülebilirliğinin olmaması; olduğu takdirdeyse çeşitli yan etkilerinin bulunmasıdır. Sirkeyle elde edilen alkali su, vücudun normalden daha fazla enzim salgılamasına, ayrıca uzun vadeli kullanımda damar sertliğine kadar farklı yan etkiler göstermesine neden oluyor. Karbonatla elde edilen alkali su ise kimyasal içermiş oluyor. Seçeceğiniz sağlık turizmi tesisinde su moleküllerini küçülten bir cihazla elde edilen alkali su servis ediliyorsa, bu şekilde tamamen güvenilir bir şekilde detoks programınız kapsamında alkali su tüketebilirsiniz.

7 günde zayıflamanın yolları için bir örnek program

7 günde zayıflamanın yolları arasında önerilebilecek en etkili detoks programı kuşkusuz ki master detoks programı olacaktır. Peki örnek olarak bir master detoks programı kapsamında neler yapılıyor; eğersiz de merak ediyorsanız, işte örnek bir master detoks programı şablonu tam da şu şekilde oluyor:

 • 08:30             İçecek – buğday çimi suyu
 • 8:45 – 10:00   Doğa yürüyüşü
 • 10:00             Shake
 • 10:30 – 11:30  Yoga & shake
 • 12:00 – 12 45  Pilates
 • 13:00              Yeşil içecek ve elektrolit
 • 14:00              Shake
 • 15:00 – 15.45  Buğday çimi suyu & aqua gym
 • 17:00              Shake
 • 18:30              Yeşil içecek
 • 20:00               Shake + probiyotik tablet

 

Siz de master detoks başta olmak üzere forma girmek, 7 günde zayıflamanın yolları ve çok daha fazlasını keşfetmek için Sianji Well-being Resort’a gelin; sağlıklı yaşamın sırlarını keşfe çıkın. Uzman kontrolünde tüm sağlıklı yaşam imkanlarının sunulduğu kapsamlı bir sağlık turizmi tesisinde sağlıklı yaşamı hayatınıza entegre etmenin keyfini çıkarın.

You may also like

Leave a Reply

Sosyal Ağlar

Mobil Uygulama